SIKÇA SORULAN SORULAR

Psikologlar birer tıp doktoru değillerdir bu yüzden ilaç veremezler. Psikologlar genellikle insan ve davranış modellerini bütün alırlar.
Seanslar için en sağlıklı olan süre 1 saattir, nedeni ise insanların algılama ve anda kalma süreleri dikkat dağınıklığı ile oranlanırsa en ideal süre budur. Ve haftada bir defa yapılır.
Halkımız tarafından da bilinen en büyük fark her ne kadar psikoloğun ilaç yazamama yetkisi de olsa bir diğer farkta alınan eğitimlerin farklı olmasıdır.
Psikolog ile konuşulan konular dört duvar arasında kalır ve hiç bir yere kesinlikle paylaşılmaz.
Gizlilik, Yalınlık ve Sadelik, Sürdürülebilirlik, Neticelendirilebilirlik, Zaman yönetimi,
Psikoterapi hem yüz yüze hem de online gerçekleştirilebilen bir süreçtir. Günümüzde bir çok etken insanları online psikoterapi almaya yönlendirmektedir. Bunların başında trafik, iş yoğunluğu, farklı bir ülke ya da şehirde yaşıyor olmak gelmektedir. Online terapi süreci yüz yüze psikoterapi süreci ile tamamen aynıdır. Terapi süresi ve izlenen yol değişmemektedir. Online terapi skype gibi bir görüntülü arama aracı ile gerçekleşir. Online psikoterapi psikolojik yardım almayı kolaylaştıran faydalı bir yöntemdir.
Çocukluğumuzdan itibaren bizimle var olan kalıplaşmış düşünce şekilleri üzerinde çalışmak zaman zaman zorlayıcı olabilir ve umutsuzluğa düşmeye neden olabilir, bu yüzden bunun için bir zaman vermek doğru değildir ama sizin için kısa ve kalıcı çözümler üretilecektir.
Sorununuzla ilgili çalışacağınız uzmanın cinsiyetiyle ilgili tercih yapmak anlaşılır bir durum ancak bu tercih aldığınız terapi hizmetinin kalitesini etkilemeyecektir. Unutulmamalıdır ki terapistler dil, din, ırk ayrımı yapmaz herkese eşit davranır.
----- -----
123